شما اینجایید : خانه » درباره » هلیکوپتری آوا سلامت

 

بنا بر گزارش مجله AirMed & Rescue، سابقه مرگ و میر ناشی از سوانح و حوادث در صنعت اورژانس هوایی از صنعت ماهی‌گیری در آب‌های عمیق که صنعتی مرگبار محسوب می‌شود، پیشی گرفته است. علت این آمار نگران‌کننده، عدم رعایت تدابیر ایمنی در چنین عملیاتی که بعضاً مخاطرات قابل توجهی دارد گزارش شده است.

بنابراین طی سالیان گذشته، تمهیدات روزافزونی برای کاهش ریسک تحمیل‌شده بر جان پرسنلی که برای نجات جان دیگران تلاش می‌کنند پیش‌بینی شده است. از جمله آموزش‌های ویژه و اعمال قوانین سختگیرانه‌تر انجام عملیات پرواز اورژانس در چارچوب قوانین پرواز کشوری (Civil)

 در ایران از سال 1379 خدمات تخلیه و انتقال فوری مجروحین و بیماران به صورت هوایی (MEDEVAC) و با مراقبت‌های اولیه و حداقلی عمدتاً با همکاری ارگان‌های نظامی و انتظامی صورت گرفته است. در ارائه این خدمات که موجب نجات جان بسیاری از هموطنان و پیشگیری از گسترش ابعاد فاجعه در بلایای طبیعی شده است، همواره نیاز به تخصصی سازی احساس شده است.

 به عهده سپردن این وظیفه خطیر توسط ارگان‌های نظامی و انتظامی، کار ایشان را در پرداختن به اولویت و مأموریت نظامی و امنیتی دشوار می‌کند و از طرفی کارکرد متفاوت هلیکوپترهای این سازمان‌ها خدمات‌رسانی پزشکی به مردم را به طور شایسته و مطابق استانداردهای مورد اشاره ناممکن می‌سازد.

 ارائه این خدمات به صورت یکپارچه در قالب شرکت هلیکوپتری آوا سلامت که به منزله زیرساخت و بازوی هوانوردی وزرات بهداشت و سازمان اورژانس در نظر گرفته شده است، نه تنها ارائه خدمات چابک و تخصصی هم‌تراز کشورهای اتحادیه اروپا را ممکن می‌سازد، بلکه ایمنی مورد انتظار را تضمین می‌کند. همچنین هماهنگی بین ناوگانی که زیر نظر یک مرکز کنترلِ واحد، عملیات می‌کنند، در شرایط بحران و بلایای طبیعی، نقطه قوتی برای نظام مدیریت بحران کشور خواهد بود

 تشکیل شرکت هلیکوپتری آوا سلامت، در چارچوب طرح تحول نظام سلامت کشور، که فلسفه زیربنایی آن عدالت در رساندن خدمات پزشکی به کلیه مردم عزیز ایران است، تعریف شده است.

 اثربخشی خدمات آمبولانس هلیکوپتری (HEMS) به قدری زیاد است که در بیش از 80 درصد مأموریت‌های هوایی انجام‌شده، چنانچه از چالاکی حمل و نقل هوایی استفاده نمی‌گردید، بیمار یا مجروح بی‌تردید جان خود را از دست می‌داد.

 امتیاز ویژه آمبولانس هوایی آوا سلامت در این است که نه تنها با رعایت دقیق و تحت نظارت قوانین متضمن ایمنی از تلفات ناشی از حوادث پیش‌گیری می‌کند، با بهره‌گیری از هلیکوپترها و تجهیزات پزشکی پیشرفته‌ای که هم‌اکنون در اروپا، ژاپن و بخش‌هایی از آمریکا و کانادا استفاده می‌شود، خدماتی با اثربخشی بسیار بالا و شایسته مردم شریف ایران ارائه می‌نماید.

 

555

 

 

 

عضویت در خبرنامه

کلمات کلیدی

آوا سلامت ایمنی هلیکوپتری HEMS آموزش ایمنی استانداردسازی ارزیابی تخلیه انبوه پایگاه دانش فوریت های پزشکی هوایی حمل و نقل هوایی

ارتباط با ما